این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
دومین همایش ملی زندگی دانشجویی با تاکید بر فراغت، تاب آوری و سلامت
2nd National Conference on Student-Life Issues: A Focus on Leisure Time, Resilience and Health

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا: حضور دانشجویان در دانشگاه‌ با واکسیناسیون جدی‌تر گرفته می‌شود/ تاب‌آوری اجتماعی مغفول مانده‌ است


ارسال شده در تاریخ :
رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا: حضور دانشجویان در دانشگاه‌ با واکسیناسیون جدی‌تر گرفته می‌شود/ تاب‌آوری اجتماعی مغفول مانده‌ است

دکتر یعقوب محمدی‌فر گفت: تاب‌آوری یا همان قدرت تطبیق با شرایط و مقتضیات در بحران‌های اجتماعی نقش بسیار عمده‌ای را ایفا می‌کند، که امروزه کمتر مورد توجه قرارگرفته و از آن مغفول مانده‌ایم.


به گزارش خبرنگار بسنا، دکتر یعقوب محمدی‌فر رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا در همایش ملی زندگی دانشجویی که با محوریت تاکید بر فراغت، تابآوری و سلامت در دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار شد، بیان کرد: امروزه تاب آوری یا همان قدرت تطبیق با شرایط و مقتضیات در بحران‌های اجتماعی نقش بسیار عمده‌ای را ایفا می‌کند؛ اگرچه ما در در زندگی روزمره خود با افرادی روبه رو می‌شویم که در برخورد‌های اجتماعی از تاب‌آوری کافی برخوردار نیستند چرا که تاب‌آوری اجتماعی بحثی است که امروزه کمتر مورد توجه قرارگرفته و از آن مغفول مانده‌ایم.

وی اظهار داشت: تا به امروز قرین به دوسال است که دانشگاه‌ها به صورت نیمه تعطیل بوده‌اند و با دانش‌آموزانی مواجه هستیم که دانشجو شده‌اند، اما هنوز محیط دانشگاه را لمس نکرده‌اند و همین امر سبب ایجاد یک فاصله در بین نسل‌های دانشجویان و دانشگاهیان شده است.

محمدی‌فر افزود: پرکردن این خلأ و فاصله ایجاد شده و توجه به تغییر نحوه زیست دانشجویان در بحث روانشناسی اجتماعی اهمیت به سزایی پیدا می‌کند و متولیان امر آموزش باید به جد به این موضوع بپردازند.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا خاطرنشان کرد: در این دوران کرونایی آنچه که دغدغه‌مند آن هستیم دیگر موضوع تغذیه نیست، بلکه رفتار‌های اجتماعی و تاب‌آوری دانشجویان، نوع نگاه آن‌ها به زندگی و بهبود ارتباطات اجتماعی این افراد است چرا که در محیط‌های آموزشی افزایش تاب آوری دانشجویان تاثیر به سزایی در بهبود میزان حمایت اجتماعی و سطح رشد اجتماعی آن‌ها دارد.

وی در پایان گفت: امید است که با بحث واکسنیاسیون و موفقیت‌های اخیر در این راستا و تزریق هر دو دوز واکسن، موضوع حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها جدی‌تر گرفته شود.

خبرنگار: یاری

نمایه ISC

 
------------------------------------------
 

فایل های مورد نیاز

هزینه همایش

پس از اعلام نتایج داوری مقالات و پذیرش آن ها، هزینه ی شرکت در همایش می بایست به شرح زیر پرداخت گردد.

توجه کنید هزینه ها به تومان می باشد.
ارسال یک مقاله: 70,000
ارسال دو مقاله: 100,000

برای پرداخت هزینه به قسمت خدمات در پنل کاربری خود مراجعه کنید و خدمت متناسب با ارسال مقاله را انتخاب نموده و سپس از قسمت پرداخت آنلاین نسبت به پرداخت خدمت مورد نظر خود اقدام نمایید.

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.1)